kursy lotnicze, proszę o pomoc

kursy lotnicze, proszę o pomoc

Trzeba przejść jakieś badania żeby można było pilotować małe samoloty? Ktoś ma taką licencje i coś o tym wie?

eriost56

Posty: 3

 
Kocham latanie, natomiast na razie jest to poza moim zasięgiem. Może za kilka lat jak wygram na loterii to moje możliwości wzrosną. Teraz pozostają mi tylko loty na wakacje. Interesowałem się tym i widziałem, że same koszty kursu są wysokie. Nabycie samolotu to już w ogóle poza moim zasięgiem.

LLardmen

Posty: 12

 
Zapisałem się do szkoły pilotów https://szkolapilotazu.pl i jestem niezmiernie zadowolony. Mają instruktorów, którzy rzeczywiście potrafią nauczyć. Weselę się, iż tutaj jestem i mam nadzieje, iż zdam egzamin państwowym.

Lupusx

Posty: 4

 
Mam licencje pilota turystycznego. Mogę pilotować samoloty, których masa startowa nie przekracza 5700 kilogramów. Jestem bardzo zaspokojony. Tej wolności nie da się po prostu opisać.

namok

Posty: 10

 
Samoloty zawsze były drogie i nic się nie zmieniło. Trzeba mieć sporo pieniędzy, ale i trzeba się do tego nadawać. Badania, które trzeba zrobić to przecież początek.

Grabow12

Posty: 9

 
Z tego, co wiem, iż licencja turystyczna to wiele godzin. Sama teoria to sto godzin, a do tego dochodzi praktyka czterdzieści pięć godzin. Jest tego wiele, natomiast mówimy tutaj o licencji pilota, czyli czymś rzeczywiście niesłychanie poważnym. Byle kogoś tam nie wsadzą za stery, dlatego trzeba pokazać, iż się do tego nadajemy.

TomekK

Posty: 4